O našich vinároch

Logo_Javier San Pedro

 

Javier San Pedro Ortega, rodák z Laguardie (Álava, severné Španielsko), je už piatou generáciou v rodine, ktorá vyrába svoje vína z vlastných vinohradov o rozlohe viac ako 100 hektárov v obci Laguardia. Je srdcom a referenciou podoblasti Rioja Alavesa, ktorá je z vinohradníckej oblasti D.O.Ca. Rioja vďaka svojej dlhej tradícii a vysoko kvalitným vínam najpopulárnejšia.

Svoje prvé víno vyrobil v 17 rokoch a dnes sa jeho projekt zakladá na dvoch rozdielnych typoch vína. Na jednej strane sú to vína Cueva de Lobos, ktoré sú definované ako zábavné, aromatické a moderné a na strane druhej sú to vína Viuda Negra, pri ktorých je cieľom obnoviť staré vinohrady a získať z nich maximálnu kvalitu. Nemôžeme zabudnúť ani na výnimočné, biele, polosladké víno Anahí, ktoré Javier San Pedro vytvoril a pripravil ako poctu matke.

Javierov projekt je inovatívny, hľadá ako prekvapiť a odlíšiť sa od klasického vína z oblasti Rioja. Jeho vína rozprávajú príbeh, sú autentické, inovatívne a jedinečné. Sprostredkovávajú expresiu a autenticitu krajiny. Pripravujú sa s maximálnym rešpektom, ale z pohľadu dynamického a aktuálneho.

Zobraziť vína Javier San Pedro kliknutím tu.

 

Logo_Bodega Inurrieta

 

Bodega Inurrieta je rodinné vinárstvo, ktorého pomenovanie je poctou rodine Antoñana, ktorá začala pestovať vinič už pred viac ako sedemdesiatimi rokmi, neďaleko od vinárstva, v mieste zvanom Inurrieta.

Vinárstvo sa nachádza 50km na juh od mesta Pamplona vo vinohradníckej oblasti D.O. Navarra medzi slávnou Riojou a Francúzskom. Je obklopené vlastnými vinicami, ktorých blízkosť umožňuje, že hrozno príde na spracovanie dokonale zrelé, v celku a čerstvo obraté. Vinohrady sa rozprestierajú na 230 hektároch v stredomorsko-kontinetálnej klíme s nízkymi zrážkami na jeseň a v zime a s extrémnymi teplotami (v lete 30-40ºC, v zime okolo 0ºC). Vinič rastie v nadmorskej výške od 350 do 500m na troch rôznych pôdach (ílovitá, skalnatá a vápenatá). Všetky tieto charakteristiky v kombinácii so šiestimi rôznymi odrodami a skúsenosťami skvelého enológa robia, že vína Inurrieta dosahujú výnimočnú kvalitu a že sú prístupné pre všetkých, od expertov na víno až po príležítostných spotrebiteľov.

Biele a ružové vína sú svieže a moderné. Červené vína perfumujú pohár, sú hodvábne so silnou intenzitou v ústach. Jemné barikové sudy im dodávajú dotyky vanilky a kávy v skvelom vyvážení s červeným ovocím a elegantnými tanínmi.

Bodega Inurrieta je jedným z najlepších vinárstiev v oblasti Navarra, ktorá sa radí medzi elitu, nielen v Španielsku, ale aj na medzinárodnej scéne. Dokazujú to aj viaceré ocenenia zo súťaží ako Bacchus, Concours Mondial de Bruxelles, Mundus Vini, International Wine Challenge a pod.

Zobraziť vína Inurrieta kliknutím tu.

 

 

Logo Pinna Fidelis

 

Vinárstvo Pinna Fidelis vzniklo v roku 2001 z iniciatívy skupiny pestovateľov viniča v obci Peñafiel (170km na sever od Madridu), privilegovaná zona v rámci vinohradníckej oblasti D.O. Ribera del Duero, v ktorej sa rodí najkvalitnejšie hrozno z celej oblasti.

Koncept vinárstva je zmiešať, v perfektnej harmónii, tradičné spôsoby výroby vína s inovatívnou filozofiou výroby, aby vína vyhovovali najprísnejším požiadavkám spotrebiteľov kvalitných vín.

Zariadenie a vybavenie vinárstva preukazuje jednu z najmodernejších vízií, ktoré sa dajú v oblasti Ribera del Duero nájsť.

Pinna Fidelis sa charakterizuje starostlivým, ručným zberom, nízkou produkciou viniča (maximálny výnos 5000kg/ha) a kombináciou excelentných surovín s najmodernejšou vinárskou technológiou, čo je zárukou dosiahnutia skvelého výsledku v podobe vysoko kvalitných vín.

Pinna Fidelis pripravuje jedny z najlepších vín v oblasti Ribera del Duero, preslávenej svojimi červenými vínami, ktoré patria medzi najkvalitnejšie na svete. Tento fakt potvrdzujú aj viaceré ocenenia zo súťaží ako Mundus Vini, Vinalies Internationales Paris, Challenge International du Vin a pod.

Zobraziť vína Pinna Fidelis kliknutím tu.

 

logo-chanderosas

 

Marcos Lojo patrí medzi najlepších a najskúsenejších enológov vo vinohradníckej oblasti D.O. Rías Baixas (Galícia, severozápadné Španielsko), kde sa pripravujú jedny z najžiadanejších a najkvalitnejších bielych vín v Španielsku. Tento ostrieľaný odborník s viac ako 20 ročnými skúsenosťami vo výrobe bielych vín z odrody albariño sa rozhodol, po pôsobení v niekoľkých najvýznamnejších vinárskych závodoch v D.O. Rías Baixas, pre vlastný projekt - Chan de Rosas. Marcos Lojo začal takmer v rovnakej dobe ako sa zrodila vinohradnícka oblasť s chráneným označením pôvodu D.O. Rías Baixas. Patrí medzi prvých enológov v tejto oblasti, ktorú precestoval, pripravujúc biele vína, z jedného konca na druhý. S týmito znalosťami nie je prekvapením, že jeho projekt Chan de Rosas je obrovský úspech.

Unikátne vinice, kde sa vyrába Chan de Rosas sa nachádzajú v lokalite Cambados (kolíska vína Albariño). Získané skúsenosti a znalosť územia tohto enológa je garanciou výberu najlepšieho hrozna albariño a výroby špičkového vína, ktoré má osobnosť. V niektorých prípadoch sa jedná o vinič zasadený pred viac ako 70 rokmi.

Vína Chan de Rosas sú elegantné zvonka aj zvnútra. Jedná sa o svieže vína s atlantickým charakterom, expresívnou vôňou a výborne integrovanou kyslosťou. 

Zobraziť vína Chan de Rosas kliknutím tu.

 

 

Logo_Agegas Galegas

 

Vinárstvo Adegas Galegas vzniklo v roku 1995 s cieľom kombinovať bohatstvo dvoch podoblastí vo vinohradníckej oblasti D.O. Rías Baixas (Galícia, severozápadné Španielsko), ktorá je považovaná za jednu z najlepších vo výrobe bieleho vína v Španielsku.

Zámerom Adegas Galegas bolo vždy zvýrazniť miestne odrody a už od začiatku sa charakterizuje kvalitou svojich vín a rešpektom k vinárskej tradícii za použitia novodobých techník. Vinohrady Adegas Galegas sa nachádzajú v podoblastiach O Rosal a O Condado do Tea a rozprestierajú sa na ploche 33ha v nízkej nadmorskej výške (do 300m n.m). Hrozno rastie v atlantickej klíme s miernymi teplotami počas všetkých ročných období, s dostatkom slnečného svitu a s výdatnými zrážkami, ktoré sa znížia v letnom období. Priemerná teplota v zime je 10ºC s malými rozdielmi medzi dennými a nočnými teplotami.

Vína Adegas Galegas patria, vďaka svojej elegancii, jemnosti a jedinečnosti, medzi najlepšie biele vína v Španielsku a sú zhmotnením vášne pre dobre vykonanú prácu.

Zobraziť vína Adegas Galegas kliknutím tu.

 

Logo Cuatro Rayas

 

História vinárskeho závodu Cuatro Rayas siaha až do roku 1935. Vďaka 80 ročným skúsenostiam a úsiliu je dnes vinárstvo Cuatro Rayas jedným z lídrov vo výrobe bieleho vína v Španielsku. Cuatro Rayas vyrába takmer 20% vína z celej vinohradníckej oblasti D.O. Rueda (170km na severozápad od Madridu), ktorá sa radí medzi najlepšie vo výrobe bieleho vína v Španielsku. Predovšetkým sa jedná o biele vína z odrody Verdejo, ktoré sú v Španielsku najpredávanejšie a pre svoju jedinečnosť a kvalitu sa vyvážajú do viac ako 50 krajín, kde sa tešia stále väčšej obľube.

Cuatro Rayas má viac ako 2150 hektárov, medzi ktorými sa nachádzajú aj storočné vinohrady s nízkou produkciou, z ktorých sa vyrába exkluzívne víno. Moderné priestory vybavené kvalitnou technológiou, nachádzajúce sa v kolíske vína Verdejo (obec La Seca), zaručujú prípravu vysoko kvalitného vína. Dôkazom sú viaceré ocenenia zo súťaží ako Bacchus, Mundus Vini, Berliner Wein Trophy, Concours Mondial de Bruxelles, International Wine Challenge a pod. Okrem týchto úspechov, bolo víno Cuatro Rayas Verdejo dvakrát vyhlásené za najlepšie mladé biele víno v Španielsku (La Guía Gourmets 2015 & 2014) a najviac oceňovaný Sauvignon Blanc v Španielsku tiež pochádza z Cuatro Rayas.

Zobraziť vína Cuatro Rayas kliknutím tu.