Chan de Rosas Clásico 2020

Momentálne nedostupné
Značka: Marcos Lojo
€11,90 €9,92 bez DPH
Kategória: BIELE VÍNO
Druh: Suché
Odroda: Albariño
Oblasť: DO Rías Baixas
Výrobca: Marcos Lojo
Objem: 0,75 l
Info: Sme výhradným dovozcom tohto produktu. Nájdete ho iba u nás a vo vybraných prevádzkach
Preprava: Pri nákupe nad 50€ je preprava zdarma

Svieže víno s atlantickým charakterom z autochtónnej odrody albariño. Výrobca tohto vína Marcos Lojo patrí medzi najlepších a najskúsenejších enológov vo vinohradníckej oblasti D.O. Rías Baixas (Galícia, severozápadné Španielsko), kde sa pripravujú jedny z najžiadanejších a najkvalitnejších bielych vín v Španielsku. Unikátne vinice, kde sa vyrába Chan de Rosas sa nachádzajú v lokalite Cambados (kolíska vína albariño). Získané skúsenosti a znalosť územia tohto enológa je garanciou výberu najlepšieho hrozna albariño a výroby špičkového vína, ktoré má osobnosť. Zber sa vykonáva ručne v 15kg bedničkách. V niektorých prípadoch sa jedná o vinič zasadený pred viac ako 70 rokmi.

Obsah alkoholu: 13%

Teplota podávania: 8-10 ºC

Odporúčané jedlá: Morské plody, ryby, šaláty.

Víno maceruje 12 hodín pri teplote 7 ºC. Získaný mušt je následne podrobený statickému vypúšťaniu po dobu 24 hodín. Po prečistení muštu, prichádza k alkoholovej fermentácii pri nízkych teplotách. Časť vína, po ukončení alkoholovej fermentácie, podstupuje jablčno-mliečnu fermentáciu. Víno sa týždenne premiešava, aby sa jemné kaly neusadili a aby dodali vínu väčšiu komplexnosť v aróme a chuti.

Konzumovať v priebehu nasledujúcich 2-3 rokov.

Obsahuje siričitany.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie